Noc kostelů zpestří v Černošicích a Dobřichovicích koncerty i pohádky

Kaple sv. Judy Tadeáše Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ POBEROUNÍ – Hned na několika místech v dolním Poberouní se chystají akce v rámci Noci kostelů. Slavit se bude v pátek 7. června.

V Dobřichovicích bude 7. června pro veřejnost otevřena kaple sv. Judy Tadeáše. V 18 hodin zde zahraje místní farní varhaník Pavol Pekný, poté bude následovat zhruba půlhodinové povídání o barokním umění s historikem umění Nikolaem Savickým. Zazní koncert věnovaný poctě sv. Ludmily spojený s liturgickými texty, které přednesou Vlasta Korbová a Arnošt Proschek. Na závěr večera zahraje violoncellové duo Jana a Kryštofa Škrdlíkových.

Černošická Církev bratrská chystá v pátek 7. června v rámci Noci kostelů pohádku Princezna je na draka na motivy pohádky V. Procházky Veronika je drak. Sehrají ji od 17:30 hodin v modlitebně členové dětského divadelního uskupení Sboru Církve bratrské ÚDIV. Vstup je zdarma.

Od 18 do 22 hodin bude otevřený i černošický kostel Nanebevzetí Panny Marie. Od 18.30 hodin vystoupí žáci černošické základní umělecké školy. V jejich podání zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha, Bedřicha Smetany a Josepha Haydna. Po skončení koncertu si budete moci prohlédnout kůr, v současnosti bez varhan. Právě na nový nástroj, který se začne brzy stavět, budete moci během Noci kostelů přispět.