Nevšední koncert Cermaque se rozezní v Dřeváku

ŘEVNICE – Trojkoncert plný poezie a vtahující energie se koná v neděli 19. listopadu od 16 hodin v řevnickém Dřeváku u nádraží. Během odpoledne vystoupí kapely Cermaque, Zhilee a Lament.

Kapela Cermaque (duo) představí běsné, politické i intimní písně zpívajícího básníka Jakuba Čermáka, které získaly v posledních letech dvě nominace na cenu Anděl (v kategoriích Alternativa a Folk). Pot a poezie. Akustický koncert představující průřez skladbami ze zatím jedenácti vydaných alb energického písničkáře doprovodí violistka a zpěvačka Julie Goetzová.

Zhilee bude strhující sólové vystoupení violistky, herečky a skladatelky Julie Goetzové. Polština a čeština se proplétají vrstvami loopovaných viol jako cáry knihovních pokladů po vichřici. Tristan Tzara se potkává s Dostojevským, Tara Fuki a Iva Bittová překvapeně zdvihají obočí, čují nového příbuzného… A v tu chvíli přijde zvrat. A další. Šípy do otevřených ran.

A jaký je Cermaque: Lament? Vtahující analogové beaty, živelná pódiová energie a rapové texty, které by dle kritiků ustály i knižní vydání. Básník a písničkář Jakub Čermák ve spolupráci s mladým producentem a multiinstrumentalistou Pavlem Kielbergerem navazuje na svou oceňovanou rapovou desku Lament z roku 2020. Poezie, u které budete tančit. Tanec, který do vás vytepe verše… Všechno to vezme vítr.