Některé masopusty budou, ale virtuální

Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ POBEROUNÍ – Zčásti virtuální podobu budou mít letošní masopusty, které se chystají v Zadní Třebani a v Černošicích. V dalších obcích v dolním Poberouní většinou masopustní oslavy zrušili.

V Zadní Třebaní se rozhodli uspořádat virtuální CO-MASOPUST-21. Zahrnovat bude videosestřih z minulých masopustů, virtuální galerii masek, do které lidé mohou zasílat své fotografie, a to na e-mail frydl@centrum.cz. Na nejlepší dětské i dospělácké masky čekají lákavé ceny, například dárkový koš v hodnotě nebo pokaz do JoJo Gym Dobřichovice. Masopust vyvrcholí v sobotu 13. února 2021, kdy se z rozhlasu v Zadní Třebani od 12.30 ponese masopustní vysílání. Chybět v něm nebude fraška, písne Třehusku i Notiček. Ve 13 hodin se obcí vydá skromný průvod kostýmovaných dvojic. “Za jakékoliv pozdravení medvěd uctivě poděkuje, za příspěvek do kasičky odmění štědré dárce poukázkami do masopustní tomboly,” uvedl organizátor Miloslav frýdl s tím, že vyhrávat bude tentokrát každý lístek.

Také Masopustní spolek Mokropsy chystá pro letošek alternativní akci nahrazující tradiční Mokropeský masopust. Uskuteční se na Masopustním náměstí, kde bude od pondělí 8. do soboty 20. 2. k vidění výstava velkoformátových fotografií. Podrobnosti brzy najdete na webu mokromasopust.cz.

(pan)