Lidé mohou hlasovat pro nejlepší projekt participativního rozpočtu

Ilustrační foto: ICP

ČERNOŠICE – Nové lavičky, hřiště a nebo grilovací místo navrhli lidé v rámci participativního rozpočtu Černošická šance. O tom, který projekt se nakonec z vyčleněného milionu korun zrealizuje, rozhodne hlasování veřejnosti.

Počet projektů, které lidé navrhli, předčil očekávání. Prostřednictvím formuláře jich bylo vloženo 35! Mezi postupujícími návrhy je například projekt umístění tří laviček k odpočinku, vybudování nového grilovacího místa, venkovní posilovna, rozkvetlé louky nebo trvalkové kvetoucí záhony, projekt dětského hřiště nebo výstavba uzavřeného okruhu s vlnkami a klopenými zatáčkami pro jízdu na kole.

Některé projekty ale do hlasování nepostoupí. Byly příliš obecné, bez nutné specifikace toho, co by se mělo realizovat a na jakém konkrétním místě. U některých návrhů předkladatelé navrhovali něco, co již město aktuálně řeší anebo chybí potřebný souhlas vlastníka pozemku pro realizaci projektu.

Všechny realizovatelné a kvalifikované návrhy se představí na webu cernosickasance.cz, kde budete moci získat podrobné informace. Hlasování bude spuštěno 1. března a potrvá do 15. března.

(pan)