Návštěvníci vybraných památek v kraji mohou ušetřit

Foto: KÚSK

Dobrá zpráva pro milovníky historie. Ti, kteří navštíví vybraný objekt ve Správě Národního památkového ústavu a koupí si vstupenku do 13 hodin, dostanou k ní jeden volný vstup jinam.

Konkrétně do vybraných historických objektů příspěvkových organizací našeho kraje. Pilotní program s pěti místy schválil Středočeský kraj. “Památky jsou blízko sebe, a tak lidé jejich návštěvu bez problémů stihnou během jednoho dne,” uvedl krajský radní pro kulturu Karel Horčička.

Návštěvníci státního zámku Hořovice tak dostanou volnou vstupenku do Muzea Hořovicka, které sídlí v tzv. Starém zámku v Hořovicích. Kdo se vydá na hrad Krakovec, získá zdarma lístek do Památníku Joachima Barranda ve Skryjích. K souhradí Točník a Žebrák bylo za Středočeský kraj vybráno Muzeum Českého krasu v Žebráku a ke Klášteru Sázava dostanou lidé volnou vstupenku do Památníku Josefa Lady v Hrusicích. Pátým párem objektů je státní zámek Březnice na Příbramsku, kde návštěvníci, pokud si stihnou zakoupit vstupenku do 13 hodin, dostanou ještě volnou vstupenku do krajského Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Smlouva o spolupráci kraje s Národním památkovým ústavem podle Karla Horčičky platí do konce letošního roku. Pak se vyhodnotí a rozhodne o její další podobě.

(red)