Národní basketbalová liga zůstává v Černošicích

Foto: archiv klubu

Basketbalisté BK Wolves Radotín odehrají i v následující sezoně svá domácí utkání v hale Věry Čáslavské (HVČ). Poloprofesionální klub by se měl i letos poprat o postup do 1. ligy mužů.
Pro „Vlky“ to bude už druhá sezona v Černošicích. V té loňské, za mohutné podpory několikrát vyprodané haly, vypadli v play off těsně před branami finále.

„A-tým Wolves zůstává v Černošicích v nové sportovní hale Věry Čáslavské, kde odehrajeme celou sezonu. Měli jsme průměrnou návštěvnost 131 diváků na utkání. Přilákali jsme ohromné množství dětí, které se nám hlásí do naší mládežnické akademie, což považujeme za obrovský úspěch. Přímá návaznost A-týmu na akademii je pro nás stěžejní. Fanoušci v Černošicích byli loni skvělí, doufáme, že v nadcházejícím ročníku do haly přivedeme ještě vyšší počet diváků a udržíme se na vrcholu návštěvnosti v rámci republiky,“ říká manažer klubu David Zábranský.

Právě Basketbalová akademie Radotín, tedy mládežnická složka Vlků, zahájí v září už svůj třetí rok působení v HVČ, kde provozuje svoje přípravky a týmy kategorie U11. „Zdejší přípravky jsou s téměř 50 dětmi naše největší, další děti ze ZŠ Mokropsy už nastupují v týmech U11 a U12 v pražském přeboru. Nyní hraje basketbal v naší akademii přibližně 65 dětí, které navštěvují tuto základní školu. Jde o významný důvod, proč s atraktivní druhou ligou mužů pokračovat v Černošicích,“ pokračuje Zábranský.

„Diváci se mohou v první řadě těšit na basketbal na republikové úrovni. Naším cílem je, aby se fanoušek neustále bavil, a proto je samozřejmostí i moderátor, úvodní představovací show nebo zvukové efekty. Nechybí ani maskot, velmi populární hlavně mezi dětmi. Novinkou je prodej dresů, triček a podobných předmětů, o něž byl už loni velký zájem. Stejně jako v předešlých sezonách nabídneme fanouškům permanentky, prodej byl zahájen na webových stránkách, zakoupí je pak i přímo v hale,“ dodává David Zábranský.

Úvodní zápasy na domácí palubovce odehrají Vlci 20. října od 18:45 proti Ústí nad Labem a 21. října od 17:45 proti Litoměřicím.

(nš)