Naďa Urbánková oslavila narozeniny na Portě

Naďa Urbánková Foto: Petra Stehlíková

Horké počasí a davy diváků byly charakteristické pro festival Porta, který se konal v řevnickém Lesním divadle. Vítězství a sošku Porty v soutěži si letos odnesla kapela Větrno z Liberecka.

Druhé místo získal Mirek Badrych a třetí kapela Melda a spol. V autorské Portě zvítězilo seskupení The Addams Sisters za píseň Anne v zemi za skříní. Po delší době se letos znovu předávala také Divácká Porta, kterou diváci udělili Elišce Kotlínové. Další ceny pak vyhrály kapely Šansonika (Cena Českého rozhlasu), Faux pase Fonet (Cena SAI) a The Addams Sisters (Cena Country radia).

Letošní Porta na konci června byla tradičně plná skvělé hudby nejen soutěžících, ale samozřejmě i hostů. Divákům zazpívali Slávek Janoušek, Fleret, Spirituál kvintet, Přelet M. S., Nezmaři, COP, Petr Bende s řevnickými Notičkami, Pavlína Jíšová, Hop Trop nebo vítězka loňské Porty Tereza Balonová, která zazpívala společně s vítězem Porty 2017 Alešem Petrželou. „Děkujeme Portě, díky níž jsme se celý rok mohli věnovat hudbě,“ řekli oba dřívější vítězové.

Nejdojemnějším zážitkem celého festivalu bylo vystoupení Nadi Urbánkové s kapelou Bokomara – legendární zpěvačka totiž oslavila přímo v Lesním divadle své 80. narozeniny, a popřát jí přišla i dcera Jana Fabiánová.

Další podobné okamžiky, pohodová atmosféra, skvělé občerstvení a setkání s přáteli, to všechno byla letošní 53. Porta, kterou si návštěvníci skvěle užili.

Portu zachytila na fotografiích Petra Stehlíková.

(lh)