Na Zimohraní zahrají Marien nebo Lenka Dusilová

Marien Foto: Petra Stehlíková

ČERNOŠICE – Do Černošic zavítá letos poprvé také festival Zimohraní. V rámci jeho 17. ročníku se v Club Kině představí pardubická kapela Marien, kapela Pocta Zuzaně Navarové a zpěvačka Lenka Dusilová.

Marien zahrají 30. listopadu ve 20 hodin. V repertoáru má akustickou kytarovou muziku s vícehlasým zpěvem, jejich melodické písně pocházejí převážně z dílny frontmana Víti Troníčka. Marien jsou trojnásobnými držiteli Porty i dalších ocenění. Spolupracovali například se Spirituál kvintetem a Pavlem Žalmanem Lohonkou, doprovázeli Wabiho Daňka, Roberta Křesťana a další legendy české folkové scény.

Další koncert se uskuteční 7. prosince ve 20 hodin. To uplyne 19 let ode dne, kdy tento svět navždy opustila Zuzka Navarová, výjimečná osobnost české hudební scény. V Černošicích oblíbená temperamentní formace mladých muzikantů pod názvem Pocta Zuzaně Navarové zahraje průřez tvorbou této oblíbené folkové zpěvačky a kapel Nerez a Koa. „Důležité je pro nás sdělení písničky, ale také zvuk. Tvorba Zuzky je nesmrtelná a pro nás i publikum jsou to vždy velmi emotivní koncerty. Každý koncert hrajeme s velkou pokorou.“

Na poslední koncert 21. prosince ve 20 hodin přijala pozvání devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl Lenka Dusilová. Za poslední album Řeka získala tři ocenění (v kategorii album, skladba a interpretka roku). Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svou energií, prožitkem a výtečným hlasem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Pro svůj nezaměnitelný vokál byla hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české hudební scény.