Na zámek přijede legenda Robert Křesťan

Robert Křesťan Foto: Dáša Borovská

DOBŘICHOVICE – Koncert legendy folk, country a bluegrassové scény Roberta Křesťana se uskuteční v sobotu 23. července od 20 hodin na nádvoří dobřichovického zámku. Zpěváka doprovodí kapela Druhá tráva.

Přední česká kapela Druhá tráva se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu a řadí se mezi špičku na české scéně. Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby z posledních studiových alb Díl první, Pojďme se napít, Marcipán z Toleda, Shuttle to Betlehem a 1775 básní Emily Dickinsonové. Za poslední album Díl první získala v roce 2021 Druhá tráva Anděla v kategorii folk a Robert Křesťan vstoupil do Síně slávy.

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení: Robert Křesťan – sólový zpěv, mandolína, kytara, Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály, Luboš Novotný – dobro, lap steel, vokály, Radek Hlávka – kytara, vokály, Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara a Martin Novák – bicí, perkuse, cajon.

Koncert je součástí Dobřichovického kulturního léta a pořádá ho Dobřichovická divadelní společnost a agentura Gei-ša.