Na Severojižní magistrále v Praze praskl vodovod

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Pražský magistrát vydal v pondělí 28. listopadu ráno upozornění na velké komplikace v pražské dopravě. Kvůli závažné havárii vodovodního řadu je pro veškerý provoz uzavřena Sokolská ulice v úseku od křižovatky s Ječnou ulicí.

„Žádáme řidiče, aby se centru Prahy vyhnuli, uzavření této části Severojižní magistrály představuje vážnou dopravní komplikaci,“ uvádí se v prohlášení pražského magistrátu.

Pro automobilovou dopravu budou v nejbližší době ve spolupráci s Policií ČR vytyčeny objízdné trasy. Autobusová linka č. 148 dočasně mění trasu a zastávky, informace jsou na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Na náměstí I. P. Pavlova v Praze v současné době vyvěrá velké množství vody, technici Pražských vodovodů a kanalizací zjišťují příčinu. Dopravu v kritických úsecích v Praze řídí Policie ČR.

„Vyzýváme obyvatele Středočeského kraje, aby do odstranění havárie vodovodu v centru Prahy a zprůjezdnění Severojižní magistrály zvážili svoji cestu do Prahy. V hlavním městě se totiž dají očekávat velké dopravní komplikace,“ uvedl krajský radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO 2011).

(red)