Muzikál Postřižiny zahájí pátou sezonu

Postriziny_5Novou, už pátou sezonu zahájí původní muzikál Postřižiny 14. června 2014 na náměstí J. Barranda v Berouně.

I tentokrát se diváci mohou těšit na koupel Maryšky a paní hostinské v pivovarském sudu, skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, na léčbu pomocí zázračných fulguračních proudů, zabijačkové pochoutky i výborné pivo. Vše samozřejmě bude vyšperkováno původní hudbou a odvážnými pěveckými výkony.

Postřižiny jsou původním muzikálem autorů Miloslava Frýdla (scénář) a Jana Martínka (hudba) vytvořeným na motivy známé předlohy Bohumila Hrabala. Jde o unikátní projekt, který na jednu scénu svedl profesionály i amatéry, již jsou doma v kraji kolem hradu Karlštejna, tj. v dolním Poberouní. Na jevišti excelují Jan Rosák, Petr Jančařík, Pavel Vítek, Lumír Olšovský a spolu s nimi ostřílení ochotníci z Dobřichovic i Řevnic. Na jevišti se objevují také koza, historický motocykl, velociped či více než sto let stará hasičská stříkačka.

Typicky letní, exteriérové představení je určeno především do pivovarů a památkových objektů. Dosud je vidělo na pětadvacet tisíc diváků – například v pivovarech Nymbuk, Třeboň, Dalešice, Kostelec nad Černými lesy, na nádvořích zámků Kamenice nad Lipou, Mníšek pod Brdy, Dobřichovice, na hradě Křivoklát…

(mf)