Možností k nákupu je dost

nakupy voziky centrum obchodObyvatelé regionu vítají, že mohou nakoupit i o víkendu.
Každý člověk má rád něco jiného, a to se týká i nakupování. A tak se různí i názory občanů na obchody a supermarkety v našem regionu. Celkově se ale dá říci, že občas v nich nakupují všichni. A lidé oceňují hlavně to, že mají otevřeno i o víkendu.

Co si tedy myslí obyvatelé našeho regionu o nákupních centrech, obchodech a nakupování vůbec? Položili jsme několika z nich pár otázek, například jaký mají na obchodní centra názor, zda jsou rádi, že je tady máme, co nejvíc nakupují a kde nebo jaké mají s těmito obchody problémy. A tady vám nabízíme jejich odpovědi.

Ondřej, Řevnice: Myslím si, že není špatné, že jsou tyto obchody poblíž. Na můj vkus jich je naprosto dostačující množství. Většinou nakupujeme jen drobnosti u bývalého Noska, ale čas od času zajedeme na „větší“ nákup do Billy. Kupujeme především potraviny. Žádný zásadní problém nevidím, obchody vypadají tak, jak si představuji, že by asi vypadat měly. Nejspíš bych to řekl tak, že tam jedu, bez problémů zaparkuji, nakoupím a pryč. Nic jiného od toho obchodu nečekám. Výhodou je určitě otevírací doba, je dobře, že se dá nakoupit i později v sobotu a v neděli.

Helena, Zadní Třebaň: Raději nakupuji v malých obchodech, nejlépe v bio krámcích. Obchodní centra vnímám jako nutnost a pořizuji v nich především žrádlo pro zvířata a balenou vodu, potraviny jen v malém množství. Neumím dělat zásoby a nemáme ledničku, tak je to náročnější. Nejraději bych chodila k soukromníkům nebo na trh, dříve jsem navštěvovala jednotu v Zadní Třebani nebo malé krámky ve městě. Bude dobře, když jich tu bude víc, kvůli pracovním místům pro lidi. Co je problémem velkých center u nás? Mnohdy nekvalitní a předražené zboží. A pokud jde o vzhled, celkem se mi líbí Billa, mají tam pěknou zeleninu a ovoce, jinak nikam nechodím, jen výjimečně nebo náhodně.

Lucie, Dobřichovice: Byla jsem zvyklá nakupovat v Letech v Esu a Billa mi vyhovuje, hlavně sortimentem, ačkoli také vždy nemají úplně všechno, co chci. Nakupuji samozřejmě hlavně „běžné“ potraviny, bio potraviny, drogerii, zeleninu a ovoce (když nestihnu zajít do zeleniny v Dobřichovicích). Do Lidlu nechodím, nakupovat tam neumím, pouze když je to nezbytně nutné nebo mají zrovna v akci něco, co je pro mne zajímavé (třeba výtvarné potřeby). Do Tesca na Vráži zajedu pouze sporadicky, jeho sortimentem nadšená nejsem. S počtem obchodních domů jsem spokojená (víc už ne!) a v podstatě mi tu vůbec nic nechybí.
Co se týče vzhledu, žádná krásná architektura to tedy samozřejmě není, ale člověk si, bohužel, zvykne. Vyloženě odpudivý (vzhledem, vůní, čistotou i sortimentem) mi připadá pouze obchodní dům v centru Dobřichovic (vybydlená krabice ze sedmdesátých let). Vzhledem k okolní moderní zástavbě pevně doufám i v rekonstrukci či úplnou přestavbu tohoto „svatostánku”. Občas tam zavítám brzy ráno při cestě z nádraží, kam vozím syna na vlak, takže aspoň dcera má k snídani čerstvé pečivo, i když rohlíky nejsou žádná sláva. U nás tedy jednoznačně vede Billa.

Obyvatelka Zadní Třebaně: Obchodů je myslím dost, víc jich není potřeba, nejvíce nám z hlediska sortimentu vyhovuje Billa. Jsme rádi, že tady tyto prodejny jsou, dříve jsme jezdili do Tesca na Zličíně. Nakupujeme v podstatě všechno, maximálně dvakrát týdně. Problém vidím v kvalitě zeleniny a ovoce, jinak je vše v pořádku.

Pavla, Řevnice: Nakupuji tak porůznu, na větší nákup mířím většinou autem do Billy nebo Lidlu. Ale teď už jsem tam aspoň dva měsíce nebyla. Nejsem tedy zřejmě klasický vzorek populace. Spíše se nákupu v těchto centrech vyhýbám.
Menší věci vybírám u bývalého Noska. Nosek už to není, ale myslím, že toto označení u většiny místních přetrvává. Jsem tam vcelku spokojená, i když bych si představovala vstřícnější obsluhu. V Lidlu a Bille taky nemám problém, většinou jsme tam jeli buď pozdě večer, nebo třeba v neděli. S parkováním problém nebyl. Jen je škoda, že ne všichni znají a uznávají přednost zprava.
Jsem ráda, že tu tyto obchody jsou. Další podle mého názoru nejsou třeba. Kam bychom je proboha dali? O tom, jak vypadají: bývalý Nosek sem hezky zapadne, nevadí mi ani Billa či Lidl. Jednoznačně nejhůř je na tom řevnický obchoďák.