Ředitelka diagnostického ústavu odvolána

foto: dud.cz
foto: dud.cz

Vleklý spor mezi vedením dobřichovického diagnostického ústavu a částí zaměstnanců vyústil v odvolání ředitelky.

Ministr školství Dalibor Štys odvolal ředitelku ústavu Blanku Hrbkovou Hrudkovou k 8. listopadu. Jako důvod uvedl závažné porušení a neplnění povinností vyplývajících z jejích činností, úkolů a pravomocí na vedoucím místě ředitelky. Závažné porušení a neplnění povinností bylo zjištěno jak ve vztahu k žákům, tak k zaměstnancům, uvádí dále zpráva ministerstva školství.

Sama bývalá ředitelka se svým odvoláním nesouhlasí a tvrdí, že důvody uvedené v odvolání už neplatí, protože jsou několik měsíců staré a v rámci ministerstvem schválených nápravných opatření už byly odstraněny. Navíc poukazuje na probíhající audit, o jehož dokončení po svém odvolání pochybuje.

Dosavadní ředitelku ústavu už od jejího nástupu kritizovali zaměstnanci a požadovali její odvolání. Sepsali i petici, pod kterou se podepsala asi tisícovka lidí. V květnu se dokonce sešli na demonstraci před ministerstvem školství.

Ministr školství zároveň po odvolání ředitelky dočasně jmenoval ředitelem ústavu v Dobřichovicích Ivana Kašpaříka, ředitele Dětského diagnostického ústavu v Praze Michli.

(jm)