Most byl v televizi, teď přijdou hygienici

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKrajský úřad slibuje, že se postará o odhlučnění provizorního mostu v Zadní Třebani.

Česká televize odvysílala reportáž o hlučném mostě přes Bělečský potok v Zadní Třebani. Obyvatelé obce si před kamerou stěžovali na rachot, který auta přejíždějící přes provizorní železnou konstrukci dělají. V reportáži se hovořilo o petici proti »novému« mostu i o tom, že Středočeský kraj slibuje brzké úpravy a zcela nové překlenutí potoka.

Most přes Bělečský potok byl v havarijním stavu, a proto zde Krajský úřad, kterému patří, zřídil po posledních povodních provizorní železnou konstrukci. Podobná je na dalších čtyřech místech ve středních Čechách. Kraj je získal ze státních rezerv a plánuje na jejich místě vystavět nové mosty. Letos to ale nebude. V reportáži zazněl názor Hany Frydrichové, která bydlí v bezprostředním sousedství mostu.

„Snažíme se zde nebýt, spát na opačné straně, než je most,” sdělila Frydrichová s tím, že i tak je hluk budí. Úplné uzavření mostu požadoval Jan Mojžíš. Podle mluvčí hejtmanství Nicole Mertinové objednal kraj projektanta, který připraví podklady, jak hlučnost mostu snížit. V září navštíví most hygienici.

Petra Frýdlová, převzato z Našich novin.