Mořinka získala dotaci z kraje na veřejné osvětlení

Foto: Lucie Hochmalová

MOŘINKA – Tento rok podali zastupitelé Mořinky žádost o dotaci z Programu 2021 – 2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského fondu obnovy venkova. Jedná se o tzv. nárokovou dotaci na každého přihlášeného občana, o kterou mohou obce pravidelně žádat i na projekty ex post.

„V tomto období jsme využili projekt veřejného osvětlení. I přesto, že byly vypsány dotace na veřejné osvětlení, naše obec na ně bohužel nedosáhla z důvodu většího počtu lamp, a tím jsme nesplnili základní podmínku snížení světelnosti. Celou akci jsme tedy zaplatili z vlastních zdrojů. Projekt veřejného osvětlení se tedy hodil na využití této finanční podpory. Tentokrát jsme získali plnou výši bez ohledu na počet obyvatel, a to 200 000 Kč,“ sdělila zastupitelka Lucie Chroustová z Mořinky.

Snahou obce je pečovat o zvelebování a přemýšlet o možných přínosných plánech do budoucnosti. „Díky těmto plánům a odvedené práci tak máme vždy něco v šuplíku, na co můžeme finanční dotace využívat. Tyto výzvy se vypisují pravidelně na daná období, ne vždy je však obce využívají. My považujeme za přínos dostat do obecní pokladny i malou položku, a tak se snažíme všechny příležitosti zužitkovat,“ dodala Chroustová.