Morana se blíží, přihlaste se do soutěže o tu nejkrásnější!

Morana Foto: Petra Stehlíková

LETY – Už osmý ročník jarních Slavností Morany vypukne v sobotu 25. března, tentokrát v Letech. Co na to vaše Morana?

Už sedmkrát jsme žasli nad Moranami z dílen jednotlivců, skupin přátel i dětí s rodiči a učiteli. Věčná škoda, že je odnesla voda! Naštěstí brzy vypukne osmý ročník, který slibuje nové skvosty, příjemná setkání a spoustu legrace.

Jak dobře víte (anebo letos zjistíte), přehlídka vrcholí volbou nejlepších Moran, jejich zapálením a puštěním po proudu Berounky. S nimi symbolicky odpluje i letošní zima.

To ale zdaleka není celý program slavností. Za hezkého počasí vzlétnou horkovzdušné balony, návštěvníky potěší hudební vystoupení regionálních kapel, atrakce pro děti, bohaté občerstvení a stánkový prodej s nabídkou výrobků regionálních firem.

Jak vyrobit Moranu

Morana je stylizovaná postava ženy například ze slámy, navlečená do ženských šatů a lecčehos jiného. Důležitá je tvář, na níž se můžete vydovádět. Přesný outfit záleží pouze na vaší fantazii a dostupných materiálech.

Jen myslete na to, že Morana skončí v ohni a v řece. Proto se vyhněte plastům a materiálům, jejichž hoření či rozpouštění představuje zdravotní nebo ekologická rizika. Do soutěže nebudou mít přístup ani figuriny obscénní a urážlivé. Pozitivní inspiraci můžete načerpat z obrázků minulých ročníků, které najdete na stránkách slavnostimorany.cz.

Odborná komise vyhodnotí originalitu zpracování a celkový umělecký dojem. Zvláštního uznání se dostane výtvorům zvlášť vtipně symbolizujícím příslušnost k obci nebo místu našeho regionu. Na úspěšné tvůrce čekají tradiční poháry a hodnotné věcné ceny.

Přihlaste se

Pokud bydlíte v regionu dolní Berounky nebo v jeho blízkém okolí, neváhejte ani okamžik. Přihlaste se telefonicky na čísle 605 205 755 nebo písemně na e-mailu petra.stehlikova@dobnet.cz. V přihlášce uveďte obec, za kterou chcete soutěžit, název soutěžícího (škola, spolek), jméno pověřeného zástupce, telefonický a e-mailový kontakt na něj.

Přihlášky přijímáme do 28. února 2023. Moc se na ně těšíme!

POZOR! Přihlášku můžete vyplnit TADY. Lze ji vyplnit elektronicky, nebo vytisknout a pak vyplnit na papíře.

Více o Moraně je také na webu https://slavnostimorany.cz