Mokropeský masopust letos propukne 13. února

Foto: archiv masopustu
Foto: archiv masopustu

Jedna z největších akcí v Mokropsech i širším okolí je masopustní veselí, které si letos zapíše už 28. ročník. Koná se netradičně až po Popeleční středě 10. února kvůli jarním prázdninám.

Děti školou povinné na slávě nesmějí chybět. Stejně jako jitrničkový strom, který vyrábí a zdobí mokropeská školka.

Program na Masopustním náměstí odstartují ve 13:45 hodin Mifun a předskokani (na chůdách). Pět minut po 14. hodině je vystřídá Masopustní spolek, který na konci odmění místní děti v maskách za jejich vystoupení. Poté se vydá spolu s masopustní kapelou Dixi ze vsi na první krátkou obchůzku zahrát místním hospodyňkám ulicí Ke Hřišti, Na Drahách, Kubánskou a pak Ukrajinskou zpět na Masopustní náměstí. Návštěvníci mohou jít s nimi, nebo zůstat na náměstí s občerstvením a kapelou Old Fashion Trio. Průvod pak bude pokračovat Topolskou a Bulharskou ulicí, přejde Dr. Janského do Rumunské a vrátí se ke kinu. Pak se zastaví u mokropeské kapličky, kde přítomní zazvoní a zazpívají všem, kteří již nejsou mezi námi.

Završení masopustu proběhne v restauraci U Králů s taneční zábavou a jazzem Pavla Kopačky až do 23 hodin, poté zahraje Acoustic Nosice Band. Více informací najdete na www.mokromasopust.cz. Termíny dalších masopustů v okolí se dozvíte na na kulturní straně.

(red)