Modrý domeček otevře vlastní pekárnu

V pekárně se během ledna zaučuje a během února až března bude otevřený pekařský obchůdek Foto: z archivu Modrého domečku

ŘEVNICE – Kavárna Modrý domeček brzy otevře vlastní řemeslnou pekárnu. Všichni milovníci čerstvého domácího pečiva se během února až března dočkají nového pekařského obchůdku, pečivo bude k dostání také v Modrém domečku.

Pekárna bude zprovozněna díky dotaci z Evropské unie na rozvoj sociálního podnikání. Z části dotačních peněz byly nakoupeny pekařské pece, hnětače a speciální kynárna, kde zraje kvasové těsto. „Máme v plánu vyrábět chleba, housky, rohlíky, koláče a další pečivo. Budeme je prodávat jednak v místě nové pekárny a samozřejmě na náměstí v kavárně Modrý domeček, a také ho budeme využívat pro naši cateringovou výrobnu,“ sdělila jednatelka Modrého domečku Zuzana Dudáková.

Podle ní byl nápad začít péct pečivo společným dílem všech lidí ve vedení Modrého domečku. „Nápad zrál dlouho, určitě k tomu přispěla změna zákaznického chování, kdy lidé stále více poptávají klasické kvalitní pečivo, díky tomu nastal obrovský boom malých řemeslných pekáren. V neposlední řadě nám pomohly také nové výzvy na podporu sociálního podnikání, protože ufinancovat technologie nemá podnik našeho typu jinak šanci,“ dodala Zuzana Dudáková.