Atleti nezaháleli ani o Vánocích, čekají je přebory a soustředění

Halové pětiutkání Foto: z archivu ASK Dipoli

DOBŘICHOVICE, ČERNOŠICE – Ani o vánočních svátcích atleti ASK Dipoli nezaháleli a všechny věkové kategorie trénovaly. Mládež trénovala podle plánů svých trenérů, pro ty menší byl na konci roku uspořádán trénink v Jojo Gymu. V dalších týdnech čekají sportovce přebory a také soustředění.

Hned zkraje roku se konaly první halové závody na Strahově, tzv. pětiutkání, které bylo pro ASK Dipoli vydařené. Závodů se zúčastnily všechny kategorie od nejmenších až po dospělé. Závodilo se v 49 disciplínách, mezi nimi byl běh na 60 metrů, 300 metrů a 1000 metrů, skok vysoký nebo vrh koulí. Závodů se zúčastnilo přes 370 atletů a bylo provedeno přes 670 startů a provázela je skvělá práce organizátorů a skvělé výkony nejen poberounských atletů. Pro některé to byly první závody, s kterými se popasovali více než dobře.

Halové přebory a soustředění

V následujících týdnech čekají atlety ASK Dipoli přebory Středočeského kraje, kde se jednotlivé kategorie budou prát o medaile. „Věříme, že přivezeme rekordní počet medailí a vyhlížíme i po těch nejcennějších. Trenéři totiž ví, že atleti odvedli spoustu skvělé práce v přípravě,“ sdělila manažerka klubu Kateřina Siebeltová.

Leden a únor je v atletice věnován halovým disciplínám, proto atleti odjíždějí hned dvakrát trénovat do sportovního centra Veletov, kde pořádají zimní halové soustředění. Ve Veletově kromě sportovní haly najdou atleti využití hlavně v atletickém tunelu, posilovně, ale i regeneraci. Práci na trénincích pak chtějí zúročit na Přeborech Středočeského kraje, které se koná v půlce ledna. V únoru pak čeká naše nejlepší atlety Mistrovství České republiky.

„V březnu se poté chystáme na soustředění do Sušice (Šumava). Prvně s dětmi od 7 do 12 let na začátku března a poté na konci o velikonočních prázdninách s atlety od 13 let až po dospělé. V dubnu se poté atleti z ASK Dipoli, kteří jsou zařazení v SCM a reprezentaci, pojedou zahřát do španělské Calelli, kde budou trénovat se svými osobními trenéry a reprezentačními výběry ČR,“ dodala Siebeltová.

Trénink v JoJo Gymu Foto: z archivu ASI Dipoli