Mobilní radnice pomáhá seniorům a tělesně postiženým

Foto: www.praha16.eu
Foto: www.praha16.eu

Dnes odstartovala v Radotíně nová služba s názvem mobilní radnice pro všechny, kteří se obtížněji dostávají na pracoviště úřadu při vyřizování svých záležitostí.

Dlouho připravovaný projekt začal fungovat pro handicapované občany s průkazkou ZTP a osoby nad 75 let včetně. V aktuální první fázi je k dispozici všem občanům na území Radotína. Na konci letošního roku proběhne vyhodnocení celého projektu a možná se rozroste i o další městské části. Vše ale záleží na úspěšnosti a jasných pravidlech spolupráce s místními radnicemi.

Radotínská radnice nyní využívá svůj vozový park a vysílá do terénu vždy kvalifikovaného pracovníka, který dojede na místo, poradí, co vše je k dané věci třeba a v některých případech vyřídí celou záležitost již při první návštěvě. Nebo se vrátí zpět po vyřešení na úřadu. Duchovním otcem celé myšlenky je tajemník Úřadu městské části Praha 16 Pavel Jirásek, který dohlíží na realizaci a průběh celého projektu. Mobilní radnici označil za třetí významný krok úřadu směrem ke službám občanů, po radikálních úsporách v roce 2007 a zásadním rozšíření úředních hodin ÚMČ v květnu 2011.

Obyvatelé mohou o službu zažádat například emailem mobilniradnice@praha16.eu nebo telefonicky 234 128 201. Nyní je do této novinky zahrnuto 13 konkrétních činností zajišťovaných Úřadem městské části Praha 16 a jedna agenda, kterou mají na starosti Technické služby Praha – Radotín.

Přehled všech agend najdete zde.

(lib)