Mníšek pod Brdy i obě Třebaně se chystají na Vánoce

MNÍŠEK POD BRDY – Hned první adventní neděli 26. listopadu pořádá město Mníšek pod Brdy Knoflíkový trh. Na Advent se chystají i Zadní a Hlásná Třebaň.

Na Knoflíkových trzích si návštěvníci mohou nakoupit výrobky zúčastněných škol a spolků pouze za knoflíky. “Těšit se ten den návštěvníci mohou na nejrůznější kulturní vystoupení, také na stánky s různými dobrotami a v 17.30 hodin pak na rozsvícení vánočního stromu u kostela,” uvedl pro iDobnet.cz Libor Kálmán, specialista na řízení projektů z Mníšku pod Brdy. Více o Knoflíkovém trhu najdete zde.

Trhy s farmářskými produkty a vánočním zbožím chystá město na 10. prosince od 10 do 15 hodin v předzámčí a ten samý den tu najdete také živý betlém.

O den později 11. prosince se od 18 hodin koná v kostele sv. Václava adventní koncert, na němž zahraje Musica Podberdensis a zazpívá Hvozdnický pěvecký sbor.

Třetí adventní neděli 18.  prosince se mohou děti těšit na vánoční pohádku Andělé ze zapomenuté skříňky v podání divadla Žlutý kopec.

Na Štědrý den večer ve 23.15 hodin městu u jesliček na námětí F. X. Svobody zahrají Karlštejnští trubači.

Na Štěpána 25. prosince pak v 16 hodin v kostele sv. Václava zazní Rybova Česká mše vánoční a vánoční koledy v podání komorního orchestru a sboru Praga Camerata a mníšeckého chrámového sboru.

Pozvánka do Třebaní

Do vánoční atmosféry se naladí i obec Hlásná Třebaň. “Vánoční trhy se u kapličky budou konat 10. prosince od 10 do 15 hodin,” řekla pro iDobnet Jana Pecharová z obecního úřadu.

Adventní jarmark v České hospodě v Hlásné Třebani pořádá v sobotu 26. listopadu od 11 do 17 hodin a v neděli 27. listopadu od 11 do 16 hodin umělkyně Jana Pernecká. Prohlédnout či zakoupit si budete moci adventní věnce, vánoční aranžmá a přízdoby, keramiku nebo medové perníčky.

V Zadní Třebani trhy neplánují, zato vánoční strom se tu rozsvítí hned první adventní neděli, jak nám potvrdila Petra Frýdlová z obecního úřadu.

Pozvánka k rozsvícení vánočního stromu

Adventní trhy se chystají také v Dobřichovicích a Černošicích. Více se dozvíte zde.