Mladé sportovce ocenila hejtmanka i Jaromír Jágr

Foto: KÚSK

Na středočeském úřadu bylo 2. března živo. Dorazili tam chlapci a děvčata z velmi úspěšné středočeské výpravy na letošních Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže. A hokejová legenda.

Mladí olympionici vybojovali celkem 24 medailí, z toho 12 zlatých. Po letech tak vrátili Středočechy opět na 4. místo v celkovém pořadí krajů. Naposledy se něco podobného podařilo v roce 2004.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová ocenila mladé sportovce pamětními listy i symbolickými medailemi. Velkou radost celé výpravě udělal Jaromír Jágr, který byl překvapením dne.

„Díky vašemu nasazení jsme měli možnost sledovat kvalitní a napínavé soutěže. Vzhledem k tomu, že ve Středočeském kraji nejsou optimální podmínky pro zimní sporty, jsou vaše medaile o to cennější. Vím, že za tím je spousta práce a obětí jak od vás, tak od vašich rodičů,“ řekla na setkání mladým sportovcům hejtmanka. „Bez rodičů bych nikdy nebyl tam, kde jsem. To si ale plně uvědomuji až teď,“ potvrdil slova hejtmanky i Jaromír Jágr.

Hokejová legenda se ujala předávání medailí. Mile ho překvapily rychlobruslařky, které se se šesti zlatými a dvěma bronzovými staly chloubou celé výpravy. „Jestli bych to také neměl zkusit,“ zažertoval Jágr.

“Dnešní den mi udělal obrovskou radost a je pro mě motivací abych ještě víc trénoval a jednou to dotáhl na velkou olympiádu jako Eva Samková nebo Ester Ledecká. Skvělým překvapením bylo i setkání s Jardou, který je pro mne vzorem v tom, jak ke sportu přistupuje,“ řekl zlatý snowboardista Matyáš Turínský.

Zejména v posledním letech se hodně mluví o nedostatku finančních prostředků pro rozvoj mládežnických sportů. Kraj na ně letos vyčlenil přes 50 milionů. Ví ale, že jde „jen o drobné“ a systémová řešení musí přijít ze strany státu.

(red)