Mladá žena naletěla podvodníkovi, nemá psa ani peníze

BEROUNSKO – Případem nevydařeného nákupu přes internet se v těchto dnech zabývají policisté z obvodního oddělení Hořovice. Terčem podvodníka se tentokrát stala teprve devatenáctiletá žena. Ta si chtěla pořídit francouzského buldočka, avšak nemá ani jeho ani peníze.

Na internetovém inzertním portále mladou ženu zaujal inzerát prodejce s nabídkou psa. “Žena prodávajícího kontaktovala, načež po zájemkyni požadoval zálohu ve výši 6 tisíc korun. Po zaplacení této částky byla vyzvána k úhradě dalších šesti tisíc, což také učinila. Posléze ji kontaktovala rádoby agentura přepravující psa s tím, že je potřeba zakoupit speciální klec pro přepravu lodí. Poškozená neváhala a přes požadovanou aplikaci zaslala 9 tisíc korun. Od té doby je prodejce i přepravní společnost nekontaktní,” popsala skutek policejní mluvčí Michaela Richterová.

Devatenáctiletá žena, která se stala obětí podvodníka, přišla o 21 tisíc korun. “Policie ČR apeluje na občany, aby nereagovali na podobné inzeráty s nabídkou rádoby výhodné koupě za zvíře či jakéhokoliv zboží a rozhodně neposílali předem finanční prostředky neznámým lidem. Buďte při nákupu přes internet velice obezřetní a ověřte si na internetu spolehlivost a recenzi prodejce. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, získá poškozený zpět pouze v ojedinělých případech,” dodala mluvčí.