Pozor na lesní zvěř, v tomto období přibývá kvůli střetům dopravních nehod

BEROUNSKO – Kvůli lesní zvěři se v posledních dnech stalo hned několik nehod. Policisté varují řidiče, aby byli při průjezdu silnicemi v lesích nebo mezi poli opatrní.

K dopravní nehodě s lesní zvěří došlo na silnici mezi obcemi Mořina a Bubovice. Ve večerních hodinách se čtyřiačtyřicetiletý řidič s osobním vozidlem značky Škoda Octavia střetl se srnou, která mu vběhla do jízdní dráhy. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Řidič neutrpěl žádné zranění. Srna na místě uhynula. Vzniklá škoda činí 15 tisíc korun. “Řidiči, buďte obezřetní a věnujte zvýšenou pozornost při projíždění pozemních komunikací v úsecích převážně lesními porosty, odkud migruje zvěř přes silnice a dochází často k dopravním nehodám. Především v ranních a nočních hodinách v době letních měsíců, kdy je zvěř dezorientována, opouští svá útočiště a více se přemisťuje, a to právě přes pozemní komunikace, kde následně dochází k dopravním nehodám,” varovala policejní mluvčí Jana Šteinerová.

K další dopravní nehodě vyjížděli berounští policisté v brzkých ranních hodinách k obci Chyňava. Do jízdní dráhy vběhla řidiči fabie srna z pravé strany příkopu. Třicetiletý řidič z okresu Zlín již nestihl zareagovat a došlo ke střetu. Srna na místě dopravní nehody uhynula. Policisté vyzvali řidiče k dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění řidiče ani jiných účastníků silničního provozu. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 23 tisíc korun.

V případě, že dojde ke srážce se zvěří, tedy poškození majetku další osoby, na místo dopravní nehody je třeba přivolat policii. Policisté po oznámení vyrozumí majitele či správce honitby, který je povinen si na místě zvěř zajistit na vlastní náklady. V případě, že zvěř po střetu z místa nehody uteče, policisté i v tomto případě vyrozumí majitele či správce honitby, že došlo k nehodě a s největší pravděpodobností ke zranění zvířete. Policisté střet se zvěří zadokumentují a řidiči předají protokol o dopravní nehodě. “Rozhodně nesmí řidič z místa kolize zvíře odvážet, protože by jeho jednání mohlo být vyhodnoceno jako pytláctví,” dodala mluvčí.