Meteorologové varují před silnými bouřkami

Ilustrační foto: archiv

V pondělí 10. července půjde přes naše území zvlněná studená fronta od západu, která s sebou přinese silné bouřky střídající vysoké teploty. Varování pro Středočeský kraj platí od 11:30 h.

Lidé by měli být ostražití až do úplného konce pondělního dne. V teplém a vlhkém vzduchu se budou vytvářet místní bouřky, které ojediněle doplní přívalové srážky s krátkodobými úhrny 30 až 50 mm, kroupami a nárazy větru do 25 m/s.

Bouřky budou intenzivnější zejména v odpoledních a večerních hodinách, ale také v průběhu noci se mohou tvořit ojedinělá bouřková jádra s vyšší intenzitou doprovodných jevů.

Pravděpodobnost silných bouřek je pro dnešní den vyšší v oblasti jihozápadní poloviny území, v průběhu zítřejšího dopoledne a odpoledne se bouřková činnost rozšíří do ostatních regionů ČR. Bouřková činnost bude slábnout od západu v průběhu noci na úterý 11. července.

Odborníci kvůli nárazovému větru doporučují zajistit okna, dveře či volně umístěné předměty. Lidé by měli být ostražití před ulomenými větvemi či zásahu bleskem.

Vývoj bouřek můžete sledovat zde.

(red)