Měsíčník DOBNET 6/2024

Také se někdy ptáte, kam vyrazit s dětmi? Třeba vás inspirují tipy v našem červnovém tématu. A věřte, že mnohé z nich budou bavit i vás, dospěláky se zvídavou či hravou duší.

Každoročním zážitkem, který rozproudí náš region, je festival Porta. Letos se koná na konci června a jedna z hvězd, Míša Leicht, zdobí naši titulní stranu. V historii vzpomínáme na krásku z Litně, která dobyla newyorskou Metropolitní operu – Jarmilu Novotnou. Letos uplynulo 30 let od jejího úmrtí. A výlet? Rozhodně pěšky. Obujte boty, zveme vás na romantickou procházku. Můžete si také přečíst, jak se daří novým projektům v okolí – v Letech plánují přístavbu II. stupně základní školy, ve Všenorech zase novou stezku po Hřebenech a v Černošicích jsou k dispozici dvě nová mola u Berounky.

A co vám nabízíme dál? V kultuře pro vás máme zajímavé rozhovory a navíc přílohu Léto na Berounce, kde máte pohromadě všechny letní akce.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Ptáte se: Je přístupná rozhledna Děd?

Vyrazit sem můžete, ale zůstanete pod ní jako při loňských oslavách 130 let od jejího otevření. Je skutečně ve špatném stavu. Psalo se o petici vzniklé na její záchranu, ale berounští radní ji nedostali.

Míša Leicht: Portě vděčíme za pozdější legální fungování

Bluegrassová kapela COP se na koncertních pódiích pohybuje už 45 let a má za sebou mnoho úspěchů a alb. Písně z nich i pár novinek určitě zaznějí na letošní Portě v Řevnicích, která se koná od 28. do 30. června ve zdejším Lesním divadle a v okolí.

Vydejte se romantickým údolím říčky Kocáby

Také červen je ideálním měsícem na krásnou procházku. Zveme vás tedy do údolí legendární říčky Kocáby. Od Berounky se sem dostanete za necelou půlhodinu a pak vás čeká cesta podél řeky plná krásných zákoutí a míst k odpočinku.

Soubor ke stažení: eDOBNET_6_2024