Masopustní oslavy potrvají až do března

Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ BEROUNKA – Dlouhý maraton masopustního veselení začal u Berounky již na konci ledna – první průvod maškar hostily Lety. A během února bude masopust pokračovat v mnoha dalších obcích v našem okolí.

První únorovou neděli 6. února pořádá masopust Slivenec a Holyně. Sraz maškar je na slivenecké návsi u rybníka ve 14 hodin a součástí bude průvod, zabijačkové dobroty, kejklíři a také veselice v Holyňské stodole s tombolou a soutěží o nejlepší masky. V sobotu 12. února projde masopustní průvod obcí Hlásná Třebaň a slavit se bude i v části na Rovinách, v ten den se oslavy chystají i ve vzdálenějších Tochovicích. Další sobotu 19. února budou na řadě Neumětely a Všeradice. Ve všech obcích bude do kroku vyhrávat kapela Třehusk.

Vyhlášený Poberounský masopust v Zadní Třebani se uskuteční 26. února od 8 hodin, kdy začne na návsi jarmark. Po kulturním programu bude symbolicky pochován Masopust, oceněni vítězové soutěže o nejoriginálnější maškary a na obchůzku vsí se vydá průvod. Součástí masopustu je také dětský karneval, pořádaný v neděli 27. února ve Společenském domě. Slavný Mokropeský masopust můžete navštívit rovněž 26. února a oslavy budou zakončeny 5. března v Bratřínově.