Malý: Berounu porážku ve finále příští rok vrátíme

Robin Malý (vpravo) se spoluhráčem Markem Loskotem. Foto SK Černošice

Osmadvacetiletého obránce jsme vyzpovídali po návratu ze Světových her v Polsku. Mluvil nejen o atmosféře a úspěchu na akci přezdívané olympiáda neolympijských sportů, ale také o vydařené in-linové sezoně v dresu Černošic.

Robin Malý je jedním ze tří zástupců černošického in-line hokeje, kteří pomohli české reprezentaci k triumfu na Světových hrách v Polsku. Věnuje se hlavně klasickému hokeji, brusle s kolečky nazouvá vždy po skončení hokejové sezony.

Berete zlato ze Světových her jako svůj největší dosavadní úspěch v kariéře in-line hokejisty?
Podle velikosti akce, i vzhledem k tomu, že v in-line hokeji se už nic jiného vyhrát nedá, bych to tak asi brát měl. Nicméně pro mě je každý titul a triumf stejný, ať je to na mistrovství světa, nebo Světových hrách. Výhra je prostě výhra.

Jak jste sám osobně spokojený se svými výkony na Světových hrách?
Až na pár výjimek hrálo dobře. Když to shrnu, hodnotím to nad očekávání.

S jakým cílem jste do Polska jeli? Před startem turnaje jste byli pasováno do role jednoho z největších favoritů na celkové prvenství…
Po dvou letech, co české reprezentace v in-line hokeji vyhráli mistrovství světa snad ve všech věkových kategoriích, jsme neměli jiný cíl, než vybojovat zlaté medaile.

Jak jste si atmosféru na Světových hrách užíval? Jakou jste měli partu?
Atmosféra při zápasech byla dobrá, akorát nás s kluky mrzelo, že jsme byli daleko od dalších sportovišť. Měli jsme to hodinu od Vratislavi, kde probíhala většina sportů. Se spoluhráči jsme tak viděli na vlastní oči jen silový trojboj. Jinak partu máme pokaždé výbornou. S kluky se známe už dlouho, takže mezi sebou nemáme žádné problémy.

Reflektoval jste po Světových hrách zájem z jiných klubů? Lákalo by vás zkusit si in-line hokej třeba v zahraničí?
Jelikož hraji profesionálně hokej ve Francii, zkušenost ze zahraničí už mám. Nicméně kdyby v budoucnu přišla nějaká zajímavá nabídka od in-linového klubu, určitě bych se tomu nebránil.

Čeká vás s in-line hokejovou reprezentací letos ještě nějaký turnaj?
Začátkem září čeká národní tým ještě mistrovství světa v Číně. Na tuto akci ale bohužel nepojedu, nepustí mě můj hokejový klub. Jsem z toho hodně zklamaný, protože kluci budou útočit na třetí titul mistrů světa v řadě. To se nepoštěstí každý rok.

Máte za sebou vydařenou sezonu i v dresu Černošic. Dostali jste až do finále play-off proti Berounu. Hodnotíte ji jako úspěšnou, i když jste na titul nakonec nedosáhli?
Sezony byla určitě vydařená. Do prvních dvou zápasů jsme šli vlastně bez tréninků, oba jsme je prohráli, ale naštěstí nám to v základní části nijak neublížilo. Se spoluhráči v Černošicích hrajeme už dlouho spolu a vždy mám jediný cíl – bojovat o titul. Celou sezonu odehrajeme v 8 hráčích, Beroun přijel na finále se 14 hráči, takže jsme vydrželi jen polovinu zápasu, pak nás soupeř přebruslil. Příští rok se na to pořádně připravíme, ať jim můžeme porážku oplatit.

(ph)