Luboš Pospíšil vystoupí místo Jana Spáleného

Foto: archiv

Skvělý muzikant Luboš Pospíšil vystoupí 26. dubna ve 20:30 na zámku v Dobřichovicích. Nahradí trio Jana Spáleného, který ze zdravotních důvodů přesunul koncert na 17. května v 19:30.

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete, prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (které vloni v prosinci získalo zlatou desku!) nyní navléká lehce retrospektivní kabátek. Předloni v září oslavil bez pompy pětašedesátiny, na rok 2016 přichystal Supraphon k jubileu to, po čem fanoušci léta volali – ve dvou boxech vyšel třináctidiskový komplet všech zpěvákových CD a kupa bonusů. Dnes už je mu 66 let, po rockových dálnicích toho Luboš hodně najezdil, název aktuálního turné i albového boxu je tedy nasnadě – Route 66.

Turné doplňuje stávající playlist 5P o několik oprášených songů. Mimo jiné zní na koncertech kultovní Vzpomínka na jednu vesnickou tancovačku, kterou Pospíšil dvacet let naživo nehrál. Publikum se samozřejmě dočká i novinek ze Soukromé elegie a osvědčených písniček ze zlaté éry, včetně jednoho exkurzu do „prehistorie“ (Doky, vlaky, hlad a boty). A aby toho nebylo málo, letos v únoru protagonista vstoupil do Beatové síně slávy Rádia Beat v kategorii osobnost.

(ak)