Lidé budou znovu čistit své okolí při akci Ukliďme Česko

DOLNÍ POBEROUNÍ – K celorepublikové akci Ukliďme Česko se letos znovu připojí i obce v našem okolí. Hlavním uklízecím dnem je sobota 1. dubna. Uklízet se bude například v Dobřichovicích, v Hlásné Třebani nebo ve Všeradicích.

Ve Všeradicích se začíná v 9 hodin na plácku u pošty. „Pojďme společně s hasiči udělat Všeradice ještě krásnější a hlavně čistější. Připojili jsme se k celorepublikové akci Ukliďme Česko, a proto 1. dubna projdeme s pytlem v ruce společně ulice i cesty v naší obci a uděláme tak něco pro naši planetu i své zdraví,“ zve organizátorka Ivana Nájemníková za SDH Všeradice.

Pro dobrovolníky budou na startu připraveny pytle na odpadky i jednorázové rukavice, můžete si však s sebou vzít i vlastní rukavice a hlavně vhodné oblečení a obuv. „Nejmenší úkliduchtiví dobrovolníci budou na cestu vybaveni ještě malou sladkou svačinkou. Za dobře vykonanou práci nás na závěr čeká společné opékání špekáčků. Oheň, buřtíky, chléb i nápoje i vše další potřebné zajistíme. Připravena bude i malá drobnost na památku či diplomy,“ dodává Ivana Nájemníková.

Také v Hlásné Třebani mají zájemci sraz už v 9 hodin, a to před obecním úřadem a také u kapličky na Rovinách. Akce by měla trvat do dvanácti hodin a pytle a rukavice jsou zajištěny.

Dobřichovičtí začnou sbírat u růžového posezení na cyklostezce u Berounky v ulici 5. května a rovněž dostanou pytle a rukavice. „Můžete si zvolit libovolný čas mezi 9. a 13. hodinou. Pro registrované zájemce o úklid svého okolí mimo hlavní místo srazu je možnost obdržet pytle s rukavicemi do schránky,“ sdělili organizátoři Ondřej Lenghart a Eliška Nová.

Uklízet se bude 1. dubna také v Brdech, v lokalitě mezi Hořovicemi, Rožmitálem pod Třemšínem a Mirošovem. Stanoveny jsou konkrétní trasy. Pokud byste měli zájem, je ještě možné se domluvit s Lucií Lenghartovou na mailu lucie.lenghartova@vls.cz nebo na telefonu 737 658 407. Akci pořádá společnost VLS, s. p.

Až o čtrnáct dní později 15. dubna proběhne úklid v Řevnicích a v Letech. Sraz účastníků v Řevnicích je u kašny na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v 9.30 hodin. Účelem srazu je koordinace tras úklidů, předání informací o tom, kde zanechat plné pytle, jak se zachovat při nálezu různých odpadů a další. Účastníci si zároveň převezmou pytle. V Letech se zájemci sejdou v 9 hodin před obecním úřadem.