Velikonoce zahájí dobročinný koncert v kostele

Foto: z archivu organizátora

ŘEVNICE – Vstup do svatého týdne letošních Velikonoc připomene na Květnou neděli, tedy 2. dubna, od 17 hodin koncert duchovní hudby v řevnickém kostele sv. Mořice. Zve na něj místní farní charita a pražský soubor Ensemble Hilaris.

Výtěžek z dobrovolného vstupného použije řevnická charita na mimoškolní aktivity dětí maminek samoživitelek v nouzi. Podtitul koncertu je Even When He Is Silent podle skladby norského skladatele Kima Andrého Arnesena, který se v textu vyznává, že věří v lásku, i když ji zrovna necítí. Tento pocit naděje si z vystoupení určitě odnesou nejen podpořené maminky, ale všichni posluchači.

Program koncertu je sestaven tak, aby si ho dobře užili i ti, kteří běžně neposlouchají čistě vokální (zpívanou) vážnou hudbu. Díla dávnějších skladatelů, jako jsou Johann Sebastian Bach, Jan Zach nebo Jacobus Gallus, vystřídají moderní kousky od Arvo Pärta, Guye Forbese nebo Urmase Sisaska a dalších. Ensemble Hilaris tvoří čtyři ženy a čtyři muži a vede ho sbormistr a muzikolog Kryštof Spirit.