Letovská fotbalová přípravka je domácí skvost!

Foto: z archivu FK Lety

LETY – Letovský fotbalový klub oslavil letos 90. výročí od svého založení. Do oslav se zapojila také zdejší fotbalová přípravka, která dělá radost trenérům i rodičům.

A jak hodnotí malé fotbalisty letovští trenéři? Za trenérský tým popsal hodnocení pro Letovák Milan Demjanenko. Můžete si ho přečíst níže.

„Jsou zážitky, které v našich myslích a srdcích zůstávají po celý život a rádi si je při různých příležitostech připomínáme. S naší přípravkou jsme takových událostí zažili celou řadu, ovšem poslední dvě bych nyní rád vyzdvihl.

První takovou byl letní fotbalový kemp, který jsme uspořádali v polovině srpna. Samozřejmě šlo především o fotbal, ale zároveň jsme do programu zařadili aktivity, které měly u dětí rozvíjet sounáležitost, kamarádství, sociální cítění… Program si pro nás připravili naši přátelé z Kynologického klubu Lety, záchranáři z Asociace samaritánů ČR, o zdravou a pravidelnou stravu se staral mistr svého řemesla Martin Černý, pestrou celodenní náplň zajišťovala celá řada klubových i hostujících trenérů. Všem za jejich skvělý přístup moc děkujeme!

Druhá, ze své podstaty neopakovatelná akce, se konala bezprostředně po konci fotbalového kempu. U příležitosti oslav 90 let od založení fotbalového klubu v Letech sehráli naši nejmenší svěřenci turnaj se spřátelenými kluby z Dobřichovic, Dobříše a Mníšku pod Brdy. Záštitu nad turnajem převzal jeden z nejslavnějších fotbalistů a trenérů československé a české fotbalové historie pan Jozef Chovanec, který provedl též slavnostní výkop a předával všem dětem zasloužené ceny. Letovská operní pěvkyně Ludmila Kromková překrásně zazpívala národní hymnu, šlo o nádhernou a důstojnou oslavu nejen letovského fotbalu. Škoda jen, že tato akce, která přilákala stovky lidí, která spojovala generace, která stírala rozdíly mezi fanoušky fotbalu a příznivci jiných sportovních či společenských odvětví, naopak nepřilákala větší pozornost vedení naší obce. Jistě by si to zasloužila.

Výše uvedené je minulostí a my ve snaze přilákat děti ke sportu a udržet je u něj rádi a s plným nasazením pokračujeme. Sledovat nás můžete na klubových internetových stránkách www.fklety.net, na Facebooku FK Lety – přípravka a na Instagramu fk_lety_pripravka. Držte nám palce, přijďte nás podpořit svou návštěvou na některém domácím utkání.“

Foto: z archivu FK Lety