Kynologové se chystají na letní tábor

lety obecni uradSpoustu akcí mají v uplynulém období za sebou letovští kynologové. V první polovině roku jsme uspořádali troje zkoušky z výkonu.

Začátkem května se konal již 15. ročník závodu jednotlivců. Zúčastnilo se ho 22 dvojic, které závodily ve čtyřech kategoriích. Počasí nám moc nepřálo, byla zima a trochu i deštivo. Psům to sice nevadilo, naopak, ti jsou aktivnější, když je chladněji. Zato my jsme byli mokří jako myši a pěkně zmrzlí, hlavně ze stop, které byly tentokrát na Mořince u menhiru. Pěkně to tam foukalo…

Kromě počasí se ale závod povedl, pejskaři jsou na mokro zvyklí. Ti nejlepší si odvezli spoustu cen a trofejí a ani ti, co nevyhráli, nejeli domů s prázdnou. Díky patří štědrým sponzorům, tak jako vždycky.

Koncem června jsme uspořádali ukázku výcviku pro děti z mateřských škol. Na hrázi u cvičáku bylo dětí jako smetí, přišly se na nás podívat děti z letovské a řevnické školky i děti z letovské školinky NONA. Podle ohlasů se dětem ukázka moc líbila. Nejvíc je bavilo hladit a mazlit všechny chlupáče, obzvláště ty velké. A tak jsme dětem slíbili, že mohou na podzim přijít znovu.

Moc se těšíme, možná vymyslíme i nějaké zpestření navíc. Z ukázek výcviku máme fotečky, které jsou zveřejněny na našem webu www.kklety.cz. Kromě toho nám namalovaly děti z letovské a řevnické školky krásné obrázky, které jsme oskenovali a také zveřejnili na webu. Moc děkujeme.

I letos budeme aktivní také o prázdninách – pořádáme tradiční letní výcvikový tábor. Ten se bude konat na přelomu července a srpna v Městci Králové. Už se moc těšíme, potřebujeme na chvíli odjet z domova… Na sobotu v polovině tábora máme naplánované zkoušky z výkonu, tak uvidíme, jaké bude počasí, jak budeme připraveni a jaké podáme výkony. V neděli 31. 8. zahajujeme podzimní kurzy pro štěňátka, zase začneme pravidelně cvičit a připravovat psy na další soutěže. Všem krásné prázdniny a dovolené!

Alena Vanžurová