Kupte si v březnu tulipán a pomůžete Amelii

Foto: Petra Stehlíková

DOBŘICHOVICE – Nezisková organizace Amelie, která pomáhá lidem s rakovinou, pořádá v březnu tulipánový měsíc. Zažít ho můžete i na Slavnostech Morany v sobotu 23. března ve Všenorech, kde budou tyto jarní květy k dostání. I vy tak můžete přispět na dobrou věc.

Kromě prodeje tulipánů probíhá až do konce září také akce „Tajné pohlednice“. Pohlednici může namalovat (či vyrobit) a věnovat Amelii kdokoliv už nyní nebo si ji může později koupit na benefiční prodejní výstavě v říjnu. Tajný je především autor (ten je podepsaný na rubu pohlednice, takže nikdo neví, od koho si dílo koupí). Všechny pohlednice budou originály. Už nyní je namalovali například Tena a Martha Elefteriadu, Josef Klíma, Tomáš a Tamara Klusovi, Radek Pobořil, Petr Váňa, Radko Kubíčko, Lukáš Prchal, Soňa Jonášová, Pavel Bělobrádek či Alexandr Hemala. Výstava s možností pohlednice benefičně koupit za jednotnou cenu 299 Kč proběhne od 24. do 26. října v Praze.

Co je Amelie?

Amelie je nezisková organizace, která pomáhá, aby lidé s rakovinou nebyli sami, aby měli dost informací, aby nalezli podporu a pomoc. Poskytuje to, co lékaři nemají čas ani kapacity nemocným a jejich blízkým vysvětlovat. Aby nemoc nikoho nenechávala v nejistotě – co s ní, jak, kdy, kde a proč?

A proto Amelie nabízí zdarma psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké jak cestou přímé práce s lidmi, tak cestou osvěty a vzdělávání. Obojí tak, aby se život lidí s rakovinou i jejich blízkých v ČR zlepšil. Ředitelkou Amelie je Míša Čadková Svejkovská, která má rodinu v Dobřichovicích.

Kde jsou informace?

Foto: Petra Stehlíková