Kuchařka prozradí, co chutná gurmánům v Dobřichovicích

Vladimír Čížek (druhý zleva) při křtu kuchařky Foto: Stanislava Čížková

DOBŘICHOVICE – Světlo světa spatřila nová kniha receptů, která má původ v Dobřichovicích. Vydal ji společně se svými přáteli zdejší obyvatel Vladimír Čížek a slavnostně pokřtil muzikant Ivan Mládek.

Kuchařka s názvem Co nám chutná v Dobřichovicích obsahuje kolem osmdesáti receptů, mezi nimi jsou saláty, polévky, hlavní jídla i moučníky. Recepty dal Vladimír Čížek dohromady s dalšími deseti přáteli. „Jsme parta kamarádů mající kladný vztah k dobrému jídlu a pití. Scházíme se v dobřichovické vinárně U Caldů, kde jsme si vzájemně sdělovali různé recepty, a časté dotazy na přípravu jídla nás postupně přivedly na myšlenku recepty zaznamenat a sepsat,“ řekl Vladimír Čížek.

První kuchařská díla sepsal s Jaroslavem Řehnou, pak oslovili další kamarády. A někdy v té době vznikl nápad, že by kuchařka mohla vyjít knižně. „Vydali jsme si ji pro radost,“ dodal Vladimír Čížek.

Kuchařka, jejíž součástí jsou třeba recepty na Kuřecí medová křidélka pro Marka Ebena nebo Polévka Ivana Mládka, je k dostání v dobřichovické knihovně a v Infocentru v Dobřichovicích.

(lh)