Kraj ocenil tři desítky potravinářských výrobků

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Třicet výrobků od 11 firem získalo ocenění v devátém ročníku soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2015. Nejvíce bodovala mlékárna, cukrárna a pekárna.

Certifikáty a pamětní listy oceněným výrobcům předali hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a ředitel Krajské veterinární správy Zdeněk Císař.

„Gratuluji všem oceněným a jsem si jist, že jejich výrobky kromě odborníků v komisi ocení i běžní spotřebitelé.  Proč konzumovat sladkosti z Polska, salámy z Německa nebo pivo z Belgie, když tu máme plno místních výrobců, kteří umí dokonale vyrobit různé pochutiny podle tradičních receptur, z domácích zdrojů a s láskou?“ řekl středočeský hejtman.

Do aktuálně skončeného ročníku soutěže se přihlásilo patnáct středočeských producentů potravin se 77 výrobky. Vyhodnocení zaslaných vzorků proběhlo za účasti hejtmana Miloše Petery na krajském úřadě v úterý 19. ledna. Hodnoticí komise posuzovala v sedmi vyhlášených kategoriích vzhledové i chuťové parametry každého z nich.

„Hned se čtyřmi výrobky uspěla cukrářská firma Ňam-ňam z Velké Dobré, stejně tak čtyři diplomy si odvezla pekárna Pane. Letošním rekordmanem jsou ale Polabské mlékárny, a. s., Poděbrady, které zabodovaly hned pětkrát se třemi druhy žervé a dvěma ovocnými tvarohy,“ popsal náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád.

Ocenění Potravinářský výrobek Středočeského kraje si velmi váží i držitelé vítězných certifikátů. „Ceny od Středočeského kraje si velmi vážím. Je pro mě důkazem, že naše rodina dělá svoji práci dobře a že našim zákazníkům nabízíme kvalitní výrobky. Děkuji Středočeskému kraji za to, jak podporuje regionální potravinářské výrobce. Na tradiční vyhlášení do Lysé nad Labem se vždycky moc těším, neboť zde mohu pohovořit s lidmi a to je pro naši práci velmi důležité,“ řekl František Dolejší, řezník a uzenář z Davle a jeden z tradičních účastníků soutěže o Potravinářský výrobek Středočeského kraje.

(red)