Kdosi kradl okapy. Co nevzal, zničil

HLÁSNÁ TŘEBÁŇ – Policisté prošetřují případ odcizených okapových svodů včetně příslušenství, které si vyhlédl dosud neznámý pachatel ze tři rodinných domů v Ovesné ulici v obci Hlásná Třebáň.

Neznámý pachatel o víkendu odcizil a poškodil okapové svody o délce přes dvacet metrů o různých průměrech.

Po překonání oplocení na pozemek rodinného domu se pokusil odcizit dva kusy měděných okapových svodů v délce sedm a půl metru, které pouze vytrhl a nestihl odcizit. Tímto svým jednáním způsobil majiteli škodu ve výši 7 500 korun.

Následně překonal další oplocení u sousedního domu a zde odcizil dva měděné okapové svody, čtyři kusy měděných kotlíků a osm kusů měděných kolen. Dále poškodil měděný okapový žlab o délce přes tři metry. V tomto případě vznikla druhému poškozenému škoda odcizením ve výši necelých 11 000 korun a poškozením byla škoda ve výši 1 600 korun.

Ve třetím případě taktéž po překonání oplocení došlo pouze k vniknutí na pozemek u rodinného domu a k povolení tří úchytů okapových svodů, ale nebyly odcizeny a ani poškozeny. Pachatel tímto svým protiprávním jednáním způsobil celkem škodu ve výši necelých 20 000 korun, z toho škoda vzniklá poškozením činila 9 100 korun.

Policisté obvodního oddělení Beroun po podezřelém pachateli pátrají a případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže.