V Černošicích přivítají prázdniny a ocení malého hrdinu

Ilustrační foto: IPC online

ČERNOŠICE – Rozloučení se školním rokem si užijí žáci Základní školy Černošice ve středu 30. června. Součástí zábavného odpoledne bude i ocenění žáka, který v červnu pomohl zachránit život zraněnému seniorovi.

Akce se koná od 14 hodin v Amfiteátru u ZŠ Černošice. Vystoupí kejklíř, kouzelník a bavič Petr Theimer, o hudební produkci se postará dvojice Pavel Hokr a Veronika Savincová.

Během odpoledne poděkuje starosta města Filip Kořínek žákovi 6. D Alexovi Křížkovi, který v červnu cestou domů zachránil život zraněnému muži. „Alex cestou zaslechl podivnou ránu ozývající se zpoza plotu. Nahlédl za plot a zpočátku si myslel, že pán ležící na zemi opravuje auto. Za chvilku mu však podle krvavé skvrny bylo jasné, že situace je úplně jiná. Alex dlouho neváhal a udělal to, co se, jak sám říká, učil ve škole i na táboře – vytočil 112. Podle pokynů operátorky se mu podařilo oslovit kolemjdoucího, společně zburcovali majitelku domu a začali realizovat první pomoc. Alex zde zůstal až do příjezdu záchranné služby a spolu s ostatními postupoval podle pokynů operátorky,“ popsala na webu školy Michaela Šlesingerová a dodala: “Jsme hrdí, že máme mezi svými žáky někoho, kdo tak skvěle zvládl krizovou situaci a dovedl pomoci.”