Kavárnu Modrý domeček čekají velké změny

Kavárnu Modrý domeček čekají velké změnyPřed pěti lety otevřelo občanské sdružení Náruč kavárnu Modrý domeček na řevnickém náměstí.

Od té doby tu postupně zaměstnalo 19 lidí znevýhodněných na trhu práce. Prostory, které denně navštíví několik desítek návštěvníků, čekají velké změny, které, doufáme, přispějí k většímu pohodlí a komfortu našich zákazníků a ke zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců se zdravotním postižením. „ Letos jsme byli velmi úspěšní při získávání finančních prostředků na rekonstrukci kuchyní, prostorů kavárny a venkovního prostranství. Konkrétně jsme uspěli u Nadačního fondu Avast, Nadace OKD, Nadace Charty 77 Konta Bariéry, Nadace České pojišťovny, společnosti Marsch a jejich partnerských pojišťoven a MASu Karlštejnsko“, uvedla Zuzana Dudáková, ředitelka Modrého domečku. „S rekonstrukcí začneme po Štědrém dni a rádi bychom znovu návštěvníky uvítali v druhé polovině ledna“, dodala.

 

Naši zaměstnanci se mohou těšit na lepší pracovní podmínky a profesionální vybavení nové kuchyně. Zákazníci jistě přivítají obohacený sortiment sladkých i slaných výrobků, nápoje z čerstvého ovoce a časté ochutnávky. Čeká nás totiž v OS Náruč ROK JINAK s Pavlou Stine, gastroodbornicí. Pavla je naší grantistkou v projektu Nadace VODAFONE, která podporuje rok práce profesionála z komerční oblasti pro neziskový sektor. Pavla bude mít na starost celý gastro provoz v Modrém domečku i v plánované výrobně těstovin. Věříme, že se za ten společný rok hodně naučíme.

Než ale začne rekonstrukce, chceme vás pozvat na kus tepla do kavárny, kde vás čeká pohoda, dobroty našich babiček a krásné vánoční dárečky na prodejní výstavě Vánoce a nejen české.

 

Za OS Náruč Šárka Hašková