Kam na výlet? Cyklohráčkem do Slaného

Foto: KÚSK

Výletní vlak Cyklohráček, který je velkou dětskou hernou na kolejích, jezdí již šestou sezónu. Je zaměřený na malé cestovatele, kteří mohou cestou zažít spoustu dobrodružství.

Speciální vlaková souprava si letos pro své cestující připravila několik novinek, které zabaví i velké výletníky. Hlavním tahákem je zcela nově upravený vůz, který nahradí původní motorový vůz „Esmeralda“.

S Cyklohráčkem se můžete svézt z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný až do konce října dvakrát denně každou sobotu, neděli i svátky. „Proveze vás Pražským Semmeringem, který je považován za nejhezčí pražskou železniční trať, a přes Jinonice a Zličín se s ním dostanete až do středočeské Hostivice. Zde pokračuje malebným krajem kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím až do cílové stanice ve Slaném,“ říká náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

„Po cestě můžete navštívit spoustu zajímavých míst. Díky slevovým kuponům si ve spolupráci s městem Slaný, Zooparkem Zájezd, Muzeem studené války a protivzdušné obrany v Drnově nebo Železničním muzeem Zlonice užijete spoustu zábavy,“ doplňuje zástupce ředitele IDSK pro dopravní obslužnost Tomáš Duroň.

Vlaková souprava Cyklohráčku je složena ze čtyř vozů, které jsou uzpůsobeny nejen cyklistům, jak název napovídá, ale také dětem všech věkových kategorií. V novém hracím voze vzniklo další molitanové balónkoviště, které doplňuje dětský bazének s balónky v růžovém voze. Děti si zde mohou zároveň kreslit na křídovou tabuli nebo si malovat obrázky ve dvou kreslících koutcích.

V neposlední řadě se v novém voze nachází i malá knihovnička pro malé i velké cestovatele. Rodiče s dětmi v ní najdou především leporela nebo povídkové knížky, kterými si mohou cestu Cyklohráčkem zpříjemnit, pokud nechtějí hrát hry nebo si kreslit obrázky. Vše o cyklohráčku najdete zde.

(red)