Jaroslav Svěcený bude světit jaro v Koruně

Jaroslav Svěcený Foto: sveceny.cz

RADOTÍN – Svěcení jara je koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, který zahraje v neděli 26. března od 19 hodin v sále radotínského Kulturně komunitního centra Koruna. Do svého pořadu In The Sign Of Tango si houslista pozval Ladislava Horáka, akordeonistu a hráče na bandoneon.

V příjemné kombinaci těchto hudební nástrojů zazní jižanské rytmy skladeb od Astora Piazzolly, Richarda Galliana nebo Ángela G. Villolda.

Jaroslav Svěcený je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších současných českých houslistů. Studoval na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění u profesorů Františka Pospíšila a Václava Snítila. Vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Je považován za proslulého popularizátora houslové hry. Natočil 44 CD a DVD s díly světových a českých autorů. Mnohé z nich byly oceněny jako zlaté i platinové.

Ladislav Horák je absolventem Pražské konzervatoře a Západočeské university v Plzni u profesora Jaroslava Vlacha. Natočil nebo se podílel na desítce kompaktních disků. Reprezentuje českou akordeonovou školu v mezinárodních organizacích, jeho specializací je interpretace hudby argentinského mistra „tanga nueva“ Astora Piazzolly.