Jak získat dobrý pocit z darovaného i zakoupeného oblečení

Foto: Barbora Nováková

ŘEVNICE – Pokud právě doma třídíte skříně s oblečením a módními doplňky a zjistili jste, že spousta věcí je stále v bezvadném stavu, jen je toho dost, co už nenosíte, můžete vše přinést do charitativního obchůdku Dobrý pocit – charitativní vintage boutique. Ten je otevřený od letošního roku v řevnické Masarykově ulici, nyní od úterý do pátku od 9 do 17 hodin.

Nejenže pomůžete jiným, ale svůj šatník můžete obohatit novými stylovými kousky z druhé ruky a ještě si k nákupu můžete dát kávu nebo něco dobrého k zakousnutí.

Nápad otevřít charitativní butik inspirovaly dary, které spolek Pomoc od Srdce, z. s. – Srdcem v kuchyni dostal a dostává a pro které nebylo využití přímo mezi lidmi, o něž se spolek svými aktivitami stará a kterým pomáhá. Po několika skvělých víkendových zkušenostech s garážovým výprodejem se Josef a Margaret, zakladatelé spolku Pomoci od srdce, rozhodli, že možnost skvěle si nakoupit a zároveň tím přispět na charitu rozšíří a navíc tomu dají opravdu styl. „Náš butik slouží k prodeji přebytků ze sbírek ošacení a potřeb, kde naši klienti mají přístup ke zboží zdarma a veřejnost zde nakoupí zajímavé kousky oblečení za pár korun. Výtěžek z prodejů jde na financování aktivit spolku, primárně pak na nákup potravin pro maminky samoživitelky, jejichž děti mají různé potravinové alergie a musí kvůli tomu držet přísnou a bohužel také drahou dietu, a také na nákup potravin do potravinové banky,“ říkají zakladatelé spolku z Černošic.

V obchůdku nečekejte žádnou hrabárnu, jeho koncept nabízí opravdu příjemný zážitek z nakupování. Všechno, co by mělo viset na ramínku, visí. Za každým kouskem je dlouhý příběh, úsilí i energie. Všechny kousky mají navíc bonus, a to dobrý pocit, že jste nákupem přispěli na dobrou věc. Příjem zboží je průběžný. Věci, které se neprodají nebo nejsou pro prodej vhodné, se nevyhazují, ale putují rovnou do charitativních organizací, které je dále zpracují a rozdávají potřebným.

Více informací najdete na https://www.pomocodsrdce.com/ nebo na https://www.facebook.com/pomocodsrdce.

(jup)