Děti, víte, jak na kouzla s tkaničkami a uzly?

RADOTÍN – Kája, hlavní hrdina knížky Kouzelné tkaničky, našel kromě čtení knížek zálibu také v šňůrkách a provázcích, z nichž váže nejrůznější uzly. Eva Vychodilová, autorka příběhu, který je k mání i v audioverzi, představí dětem svou knihu v neděli 16. října od 16 hodin v prostorách Vindyšovy továrny v Radotíně.

„V Radotíně jsem osm let žila, mám tedy k němu blízký vztah, a o to více se na odpoledne s malými čtenáři těším,“ říká novinářka z Černošic a Lenka Dvořáková, dramaturgyně dětských programů Vindyšovy továrny, plánuje v Radotíně podobná setkání s knihou v areálu Ski a Bike Centra pod názvem Zažij knížku pořádat pravidelně.

Kromě čtení z dobrodružné knížky čeká v neděli odpoledne malé návštěvníky také workshop, při němž si všichni vyzkouší nejrůznější uzly podle příručky, která je součástí knihy. „Naučíme se vázat třeba liščí smyčku, rybářskou spojku, ambulanční uzel nebo zkracovačku a také si vysvětlíme, k čemu všemu se rozličné uzly používají,“ dodává úspěšná autorka dětských knížek a pohádek, která se dětem věnuje i v Černošicích, kde například aktuálně pomáhá rozjet projekt Černohraní (www.cernohrani.cz). Ten je určen komunitě milovníků zejména deskových her v Černošicích a okolí, určených k setkávání, hledání spoluhráčů nebo povídání či výměně her…

Foto: Eva Vychodilová „Někomu se hned nechce novou hru kupovat a raději by si ji nejprve vyzkoušel. Na inzerci funguje v ČR více serverů, ale někdy bývá nejjednodušší si hru předat z ruky do ruky, když bydlíme kousek od sebe,“ vysvětluje Robert Haas, sám herní nadšenec a autor pilotního webu s anketou, co by hráči v rámci projektu nejraději uvítali. Už nyní je jasné, že jim chybí hlavně místa, kde si lze zahrát a zároveň příležitosti ke společnému setkání i možnosti, jak si najít spoluhráče.

(jup)