iDobnet.cz: Dnes poprvé naostro

iDobnet.cz Dnes poprvé naostroNáš nový zpravodajský portál oficiálně startuje právě dnes. Vítejte na něm!

Dobnet zpravodaj, měsíčník regionu Dolní Berounka, vychází elektronicky již od dubna 2007. Obsah zpravodaje, původně zaměřeného pouze na uživatele sítě Dobnet, se postupně měnil. Nově se začaly objevovat informace o dění v regionu, a proto byl v lednu 2009 poprvé vydán tištěný šestnáctistránkový časopis, který dodnes dostávají čtenáři každý měsíc zdarma do svých poštovních schránek.

Dnes, bez čtyř měsíců po dvou letech, přibývá do rodiny mediálních produktů regionální zpravodajský portál iDobnet.cz. Portál na Internetu, kde naleznou čtenáři denně nejen aktuální zprávy z regionu Dolní Berounka, ale také kalendář všech kulturních a společenských regionálních akcí. Portál, kde si čtenář jednoduše vyhledá aktuální kontakty na místní firmy a živnostníky, aby si nemusel objednávat zbytečně firmy například z Prahy nebo Berouna.

Postupně budou přibývat také důležité kontakty na zdravotnická zařízení a pohotovostní služby, bude možné nalézt zajímavé odkazy na jízdní řády, předpovědi počasí nebo třeba na pravidla českého pravopisu. V pozadí určitě nezůstanou odkazy na dnes výborně fungující překladače nejen vloženého textu, ale celých stránek na Internetu. Odpadne tak úplně jazyková bariéra, texty je v podstatě možné přeložit ihned z jakéhokoli světového jazyka.

V souvislosti s provozem takto obsáhlého portálu pochopitelně přivítáme do svých řad další spolupracovníky, kteří nám pomohou zajistit absolutně nejlepší a nejnovější regionální informace pro široký okruh čtenářů. Spolupracovník nemusí být v žádném případě novinář s vystudovanou vysokou školou – může to být v podstatě kdokoli, kdo bude buď pravidelně nebo příležitostně dodávat informace o dění z oblasti, kde bydlí nebo pracuje.