Radotínská škola má nová sportoviště

Radotínská škola má nová sportoviště 1Nová hřiště nahradila původní staré asfaltové hřiště na starém školním dvoře u budovy I. stupně ZŠ Loučanská.

Na místě vzniklo víceúčelové hřiště o rozměrech 26 x 13 m s umělým povrchem, 35 m dlouhá běžecká dráha s doskočištěm pro skok daleký a 70 metrů dlouhé běžecké třídráhy, také s doskočištěm, v areálu II. stupně v prostoru za tělocvičnou.

Zajímavostí je, vedle doby výstavby, která trvala pouhých 22 dní, podkladový materiál: pod finální 13mm vrstvou není asfalt, ale gumový granulát smíchaný se štěrkem.

Škola získala na stavbu dotaci z finančních prostředků z grantu hl. m. Prahy určeného pro základní školy zřizované městskými částmi pro rok 2010. Celkové náklady jsou ve výši 1,73 mil. Kč, z toho získaný grant činí 0,8 mil. Kč.

Radotínská škola má nová sportoviště 2„Jsme rádi, že žáci získali kvalitní možnost pro svůj rozvoj. Rozhodně to není o tom, že by tady vznikala sportovní škola, ale aby podmínky pro všechny předměty byly adekvátní a žáci měli co nejlepší možnosti pro jejich realizaci,“ sděluje 1. zástupce starosty Miroslav Knotek, který má školství v gesci, a dodává: „Radotín tak získává další prostor pro aktivní využití času. Nové hřiště nebude určitě pouze pro žáky školy, ale pro všechny občany, kteří budou mít zájem tento prostor využívat.“

Kateřina Drmlová
Kancelář úřadu městské části Praha 16