Hudba je lék a Porta je nejlepší apatyka

Festival Porta v Lesním divadle v roce 2016. Foto: archiv

Na Portu do Řevnic mají dorazit i nemocní, protože hudba je lék a Porta poskytuje unaveným a vyčerpaným pomocnou léčivou ruku. Festival se koná  23. – 25. června v Lesním divadle.

Porta si za deset let v Řevnicích získala také statut „bonbónek“ mezi festivaly. Na letošní Portu se můžete těšit spolu s hosty a soutěžícími, kteří představí novinky i ze své autorské dílny, protože se bude soutěžit nejen ve finále interpretační, ale také autorské Porty.

Jako v minulých ročnících se festival natočí nejen pro Youtube kanál, ale bude přenášen i online po internetu. Konkrétně vystoupí: Tomáš Klus, Věra Martinová, František Nedvěd, Petr Kocman s Alanem Mikuškem, Ivo Jahelka, Poutníci, Roháči, Petr Bende, z mladé generace se představí v Řevnicích poprvé Voxel a Light & Love. Nebudou chybět ani vítězové Porty Quanti Minoris nebo skupina Crossband.

Oslava desátého ročníku Porty v Lesním divadle si opět zaslouží pěknou oslavu. Bude se mimo jiné křtít CD Porta slaví 50, které sbírá podporu na Hithit, aby mohlo vzniknout v plné kráse. Samotné CD pak bude pro partnerská rádia novým nositelem live nahrávek, které budou moci znít na Country rádiu, v ČRo, na rádiu Samson nebo v rádiu Proglas.

“Přijďte na Portu, těšíme se na vás,” zvou organizátoři.

(jv)