Hokejisté pokořili metu 100 nastřílených gólů

Foto: archiv týmu

Černošické hokejisty zastihl začátek nového roku v parádní formě. Poté, co uštědřili devítigólový příděl Královu Dvoru, nasázeli v krajské lize stejnou porci gólů na svém ledě také Příbrami.

Dvě výhry za plný počet bodů a úchvatné skóre 18:3. Taková je bilance hokejistů Černošic z prvních dvou utkání v novém roce. Nejprve si smlsli na zimním stadionu v Berouně nad Královým Dvorem 9:2, o uplynulém víkendu jejich sílu pocítili na vlastní kůži také hráči Příbrami, kteří z Černošic odjeli s debaklem 1:9.

„Ve svém prvním zápase se trefil Tomáš Brejcha a hattrickem zazářil Roman Formánek, který svoji poslední trefou vstřelil 100. gól týmu v sezoně. To se nám ještě nikdy nepodařilo,“ sdělil za kabinu útočník Dominik Šalamoun.

Právě v nastřílených gólech nemají Černošice v krajské lize konkurenci. Vždyť vedoucí Mělník má na kontě o bezmála dvacet přesných zásahů méně. Rovná stovka branek v sedmnácti odehraných zápasech znamená, že svěřenci kouče Luďka Záhorského dávají v průměru téměř šest gólu za zápas. To je více než slušné číslo.

Černošicím po druhé vysoké výhře za sebou dál patří druhé místo v tabulce jejich skupiny. Hájit ho budou už v dalším utkání na ledě třetího Rakovníka, který má jen o bod méně. Šlágr 18. kola krajské ligy je na programu v neděli 21. ledna od 17:30.

(ph)