Hlavní pódium Skalecké pouti se přesune k zámku

Skalka Foto: Petra Stehlíková

MNÍŠECKO – Hudební vystoupení na vyhlášené Skalecké pouti v Mníšku pod Brdy se budou letos poprvé odbývat nikoli na náměstí, ale u zámku. Hvězdou letošního ročníku bude Aneta Langerová.

Akci pořádá město Mníšek pod Brdy ve spolupráci s místní Římskokatolickou farností v sobotu a v neděli 24. a 25. července. „Pro konání kulturně společenských akcí je prostor předzámčí vhodnější než náměstí před Albertem. Travnatá louka nabízí jednotlivým divákům nebo celým rodinám možnost příjemného posezení nebo i poležení na přinesených dekách,“ uvedla mníšecká starostka Magdalena Davis.

V sobotu od 13 hodin kromě Langerové vystoupí i dívčí skupina The Apples, Vilém Čok, či legendární undergroundová skupina Plastic People of the Universe. Živo bude nejen u zámku, ale i na nedaleké Skalce.

Skalecká pouť má totiž tradičně také duchovní rozměr, a proto je sobota věnována pobožnostem a procesí na Skalku, kde proběhne Slavnostní mše svatá celebrovaná P. Janem Balíkem, generálním vikářem pražské arcidiecéze. Procesí z mníšeckého kostela sv. Václava doprovodí soubor historické hudby Ritornello. O hudební program se na Skalce postará rodinná kapela Familion. Kolotoč, houpačky, autodrom a další atrakce budou umístěny od pátku do neděle na travnaté ploše mezi Komenského ulicí a dálnicí D4. Další doprovodné akce se konají na farní zahradě či u Zadního rybníka.