Hasiči zachránili seniorku z hořícího domu

Foto: HZS Středočeského kraje

BEROUNSKO – V neděli 10. ledna odpoledne vypukl požár v rodinného domě v Hořovicích. Vznikl od cigarety, kterou si zapálila nemohoucí seniorka.

Nešťastná událost se stala v době, kdy za ženou dorazila rodina. Když ani jeden z návštěvníků nebyl v jejím pokoji, zapálila si cigaretu, od které chytlo povlečení a plameny se velmi rychle rozšířily do další místnosti. Rodina se ji snažila zachránit, ale nebylo to v jejich silách, proto zavolali pomoc.

Profesionální hasiči z Berouna a Hořovice a dobrovolní z Komárově a Žebráku dojeli na místo co nejrychleji po nahlášení události v půl čtvrté odpoledne. „První skupina hasičů s dýchacími přístroji vnikla do zakouřeného rodinného domu. Ženu našli na zemi a vynesli ven. Zde ji do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby poskytli kyslíkovou terapii a při zhoršení zdravotního stavu zahájili nepřímou srdeční masáž. Příslušník hořovické stanice, který je současně členem týmu posttraumatické péče, poskytl první psychickou pomoc šokované rodině,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Ošetření zdravotníků potřebovala také dcera důchodkyně, která ve snaze zajistit čerstvý vzduch do domu rozbila okno a pořezala se o sklo.

Plameny napáchaly škodu za jeden milion korun.

(red)