Hasiči během silného deště nejvíce zasahovali v Černošicích

Foto: Petra Stehlíková

Ve čtvrtek 29. června od půlnoci do 16 hodin řešili hasiči 220 mimořádných událostí. Z toho téměř polovina jich byla v okrese Praha-západ, nejvíce v Černošicích.

Déšť zde způsobil více než 50 událostí. Nejnáročnější bylo čerpání vody z mnoha míst, kdy zejména šlo o rodinné domy a chaty. Hasiči se také podíleli na evakuaci černošické základní školy, kde voda vnikla do opravovaných základů.

Spolu s drážními kolegy zasahovali také u sesuvu podmáčené půdy na rychlíkovou trať mezi Prahou a Berounem. Do Černošic a jejich nejvíce zasaženého okolí se na pomoc už zasahujícím jednotkám přesunulo mimo poplachový plán 11 jednotek dobrovolných hasičů, například z Dobříše, Říčan nebo Mnichovic. Na pomoc vyjela také technika – speciální nákladní automobil Tatra T815-7 s výškou brodění 1,5 metru ze stanice Benešov, smykem řízený kolový nakladač ze stanice Mělník a univerzální dokončovací stroj ze Záchranného útvaru HZS ČR ve Zbirohu.

Vzhledem k velkému počtu událostí byla nejvíce postižená část okresu Praha-západ rozdělena na dva úseky a na stanici profesionálních hasičů Řevnice se zřídil štáb velitele zásahu, který organizoval nasazování jednotek ve třetím stupni požárního poplachu. Zároveň se profesionální i místní dobrovolní požárníci podíleli na činnosti povodňové komise, která průběžně zasedala v objektu zbrojnice jednotky dobrovolných hasičů v Mokropsech.

(red)